لوگوی بیمارستان آتیه
پزشکان گروه جراحی ارتوپدی

پزشکان گروه جراحی ارتوپدی

از بیشترین امتیاز
گروه جراحی ارتوپدی

گروه جراحی ارتوپدی

ارتوپدی یکی از رشته های تخصصی پزشکی است که امر درمان ( جراحی و غیر جراحی) و بازتوانی بیمارانی را بر عهده دارد که به بیماری های عضلانی اسکلتی مبتلا هستند. متخصصین این رشته گستره وسیعی از بیماری ها شامل شکستگی،‌ دررفتگی، پارگی رباط،‌ کوفتگی،‌ پیچ خوردگی، کمردرد،‌ بیمار ی های مربوط به دیسک کمر،‌ تومورهای استخوانی و ... را درمان می کنند.

شاید تصور عمومی بر این باشد که جراحان ارتوپدی فقط بیماران را جراحی می کنند،‌ در حالی که در واقع حدود نیمی از بیماران این رشته تخصصی بدون عمل جراحی و با استفاده از داروهای خوراکی و روش های بازتوانی و توانبخشی درمان می شوند. همانند سایر رشته های تخصصی پزشکی تکنولوژی تاثیر چشمگیری بر روش های درمانی این رشته های تخصصی داشته است. آرتروسکوپی و روش های پیشرفته تعویض مفصل دو نمونه آشنا از تاثیر تکنولوژی و فناوری در درمان بیماران مبتلا به اختلالات عضلانی اسکلتی هستند. به دلیل گستردگی طیف بیماران، تعدادی حوزه فوق تخصصی نظیر فوق تخصص زانو،‌ شانه،‌ لگن و ... ایجاد شده که جراحان می توانند پس از گذراندن دوره های آموزشی و کسب مهارت در آنها فعالیت کنند.

جالب است بدانید:

  • آسیب های سیستم عضلانی اسکلتی، آرتروز و پوکی استخوان، در مجموع شایع ترین علت مراجعه بیماران به مطب پزشکان را تشکیل می دهند.
  • از هر هفت نفر یک نفر به بیماری های عضلانی اسکلتی مبتلاست!
  • آرتروز شایع ترین بیماری مزمن در میان سالمندان است!

در بخش افق بیمارستان آتیه که بزرگ‌ترین بخش بیمارستان آتیه است، انواع جراحی‌ها از جمله جراحی های ارتوپدی همچون Pcl – Acl انواع شکستگی های مفصل زانو، انواع تعویض مفصل، هیپ آرتروسکوپی مفاصل (زانو – شانه) Cts و ... انجام می‌گیرد.

نسخه نرم افزار: